Tisztelt Szekszárdiak!
A Szekszárdi Klímakör és a Zöldtárs Alapítvány által meghirdetett 15. Szekszárdi Családi Autómentes Nap (2025. szeptember 24. délután 14:30 órától) SZEKSZÁRD MJV GAZDASÁGI ÉS PÉNZÜGYI BIZOTTSÁGÁNAK DÖNTÉSE MIATT ELMARAD!
Indoklás: Valami bűzlik Dániában és a Szekszárdi Önkormányzat Szollár Zoltán által vezetett Gazdasági és Pénzügyi Bizottságának (továbbiakban GB) egyes döntései körül. A GB 2025. szeptember 12-i ülésén arról döntött, hogy a Zöldtárs Alapítvány köteles a Garay Téren a közös kerekezésre gyülekező 100-150 iskolás, szüleik, nagyszüleik és tanáraik által kb. 1 óra időtartamra elfoglalt közterület után 160.000 Ft összegű területhasználati díjat fizetni. Tekintettel arra, hogy ezt a programot már 15 éve a Zöldtárs Alapítvány az Önkormányzat helyett szervezi meg, ezért szóba sem jöhet, hogy még területhasználati díjat is fizessen érte, ezért lemondjuk a 15. Szekszárdi Családi Autómentes Napot. Nem értjük, hogy a GB-nek milyen érdeke fűződik ahhoz, hogy megakadályozza 100-150 iskolás, szüleik, nagyszüleik és tanáraik közös 5-10 km-es kerékpáros programját.
1, Az elmúlt 14 évben fel sem merült, hogy az 1 óránál rövidebb időtartamú Garay téri bringás gyülekezőért közterület foglalási díjat fizessen a Zöldtárs Alapítvány.
2, Ennyire szegény az Önkormányzat, hogy minden forintot, fillért be kell gyűjteni?
3, De mégsem lehet az Önkormányzat ennyire szegény, mert ugyanezen a GB ülésen a Szerencsejáték ZRT-nek a Hatoslottó megújításához kapcsolódó „Szerencse Koncertek” szekszárdi rendezvényének 2025. szeptember 27-i Béla király téri közterület foglalását (ami a városnak 950.000 Ft bevételt jelentett volna) Máté Péter Alpolgármester javaslatára díjmentesen engedélyezte. Egyébként a Szerencsejáték ZRT-nek 2024-ben 50,3 Milliárd Ft adózott nyeresége volt.
Ha már elmarad a 15. Szekszárdi Családi Autómentes Nap, azért nosztalgiából csatolunk néhány képet a korábbi évek programjából. Tekintettel arra, hogy a Zöldtárs Alapítványnál mi nem értjük, hogy a GB miért tett keresztbe 100-150 iskolás, szüleik, nagyszüleik és tanáraik bringás programjának, ezért azt javasoljuk, hogy ki-ki kérdezze meg a neki szimpatikus bizottsági tagot, akik az alábbiak: Szollár Zoltán elnök, Móra Viktória, Szabó Noémi Gabriella, Gyurkovics János, Tamási Anna és Máté Péter Alpolgármester.
MEGJEGYZÉS
A történtektől függetlenül természetesen szeretettel várjuk a GB összes tagját és barátaikat a szintén a Szekszárdi Klímakör és a Zöldtárs Alapítvány szervezésében megvalósuló Szüreti Szombati Lösz-szurdik sétára és az azt követő fröccskóstolóra (ingyenes!)
Baka György (Zöldtárs Alapítvány, elnök)